English Ukrainian
v549 PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
Понеділок, 25 травня 2020 11:31

page white acrobat Завантажити


УДК 911.3                                                                                        https://doi.org/10.17721/2308-135X.2019.54.69-78

 

Смирнов Ігор Георгійович,   доктор географічних наук, професор,Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 

 

ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ГЕОГРАФІЧНОГО ТА ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УРБОТУРИЗМУ В УМОВАХ ОВЕРТУРИЗМУ (НА ПРИКЛАДІ «КОНЦЕПЦІЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТУРИЗМУ» м. ЛЬВОВА)

 

Мета дослідження. Теоретичне обґрунтування та практичне застосування географічного та логістичного забезпечення урботуризму в умовах овертуризму на прикладі м. Львова та відповідної «Концепції децентралізації туризму».

Методика дослідження. Базується на географічних та логістичних категоріях по відношеню до урботуризму в умовах овертуризму, зокрема це показники пропускної спроможності туристичної дестинації, її ресурсного потенціалу та потенціалу готельно-туристичної та транспортної інфраструктури, а також відображення регіональних (географічних) особливостей туристичних процесів, що розглядаються, зокрема туристичної децентралізації, концентрації та дисперсії.

Результати дослідження. Теоретична концепція, викладена у статті, була практично апробована на туристичній практиці м. Львова, зокрема на прикладі «Концепції децентралізації туризму». Пропозиції з оптимізації та вдосконалення геопросторової організації туризму у м. Львові включили: а) вертикальну та горизонтальну диверсифікацію туристичних потоків у середмісті, вирішення проблеми туристичних відходів, обмеження випадків інтим-туризму на користь конференц та блогер-туризму, нарешті посилення вимог безпеки туристів, зокрема у сферах їхнього розміщення, проживання та розваг. Деякі з цих пропозицій вже враховані в управлінні туризмом м. Львова, так, у 2019 р. запроваджено посаду заступника мера з питань безпеки.

Наукова новизна. Вперше в Україні розглянуто явище овертуризму та його вплив на урботуризм із застосуваннм логістичного та географічного підходів. Вперше виділено проблеми овертуризму в умовах міст та розглянуто шляхи вирішення цієї проблеми на прикладі м. Львова.

Практична значимість. Теоретичні положення було прикладено до вирішення практичних проблем розвитку туристичної галузі великого міста в умовах різкого зростання числа туристів, як, наприклад, у м. Львові, і запроновано низку практичних заходів для зменшення негативних наслідків овертуризму, зокрема надмірної концентрації туристів у центральній частині міста, збільшенні обсягів відходів, появи випадків інтим-туризму, загострення проблем безпеки туристів тощо. Відповідно пропонується розширити туристичну територію міста за рахунок вертикальної та горизонтальної диверсифікації туристичних потоків, диверсифікований підхід до визначення податку для бізнесу залежно від його розміщення у центрі міста або на периферії («сміттєвого податку»), розвиток конференц та блогер-туризму, посилена увага та контроль проблем безпеки туристичного харчування, проживання, транспортування, розваг тощо.

Ключові слова: овертуризм, урботуризм, туристична концентрація, туристична дисперсія, логістичний аспект, географічний аспект.

Список використаних джерел

1. Overtourism? Understanding and Managing Urban Tourism Growth beyond Perceptions. : UNWTO Library, 2018.URL: https: // www. e – unwto. org/doi.pdf

2. Смирнов І.Г. Концептуальні засади стратегії сталого розвитку урботуризму в умовах овертуризму.Економіка, облік, фінанси та право в умовах глобалізації: тенденції та перспективи. Збірник тез доповідей міжнародної науково-практичної конференції. У 3 ч. Полтава: ЦФЕНД, 2019. Ч.1. С. 65-70.

3. Smyrnov I. Lviv: Lights and Shadows of Overtourism. Наук.вісник Східно-Європейського національного університету імені Лесі Українки. Географічні науки.2019. №1 (385). С.117-121.

4. Смирнов І.Г. , Любіцева О.О. Маркетинг сталого туризму. Київ, 2019. 256 с.

5. Смирнов І.Г. Логістика туризму. Київ: Знання, 2009. 354 с.

6. Серов И. Во Львове откроют все подземелья. Сегодня. 2019. 23 сентября. С.6.

7. Иванова Е.В. 50 оттенков Львова. Новое время страны, 2018. № 19. С.38-41.

Останнє оновлення на Вівторок, 26 травня 2020 16:25