English Ukrainian
v391 PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
Четвер, 21 березня 2019 16:54

Завантажити page white acrobat

I. ГЕОГРАФІЯ РЕКРЕАЦІЇ ТА ТУРИЗМУ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ ПИТАННЯ

 

 

УДК 911.9 (477)

Король Олександр Дмитрович, кандидат географічних наук, доцент, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, м. Чернівці, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

ВИЇЗНІ ТУРИСТИЧНІ ПОТОКИ ТА ЗАРУБІЖНА ТУРИСТИЧНА АКТИВНІСТЬ

 

Мета – дослідити зарубіжні (виїзні) туристичні потоки, зокрема з’ясувати, чи залежать вони від чисельності населення тієї чи іншої країни, а також оцінити міру залучення резидентів та їхніх споживчих витрат до зарубіжного туризму.

Методика дослідження побудована на використанні статистичної бази та методології Всесвітнього банку і Всесвітньої туристичної організації, також застосовувалися методи математичної статистики, у т.ч. кореляційний аналіз.

Результати дослідження не виявили залежності обсягів зарубіжного туризму від кількості мешканців у тій чи іншій країні. Тому був запропонований індекс зарубіжної туристичної активності (ЗТА), як мірило залучення населення країни та їх споживчих витрат до зарубіжного туризму, адже схильність людей до подорожей за кордон може помітно впливати на кількість вибуттів. В результаті ранжування 80-ти країн світу за індексом ЗТА, були виявлені чинники, які зумовлюють підвищену зарубіжну туристичну активність населення тієї чи іншої країни. Зокрема, було встановлено, що зарубіжна туристична активність населення визначається, насамперед, економічним чинником, а саме – величиною питомих споживчих витрат домогосподарств. Окрім того, помітним є вплив географічних чинників. Так, найвищими індекси ЗТА були в карликових країнах, у яких звичне середовище резидентів охоплювало всю їхню територію. Неабиякий вплив на зарубіжну туристичну активність чинить клімат, адже він є основною умовою для найпопулярнішої рекреації – купально-пляжної. Зокрема, в країнах, де відмічається мала кількість сонячної радіації, а морські акваторії не прогріваються до комфортних температур, спостерігається підвищена зарубіжна туристична активність.

Наукова новизна полягає у запровадженні індексу зарубіжної туристичної активності (ЗТА), як мірила залучення населення країни та їх споживчих витрат до зарубіжного туризму.

Практична значимість отриманих результатів полягає в можливості зіставлення зарубіжного туризму різних за масштабами країн для дослідження чинників формування виїзних туристичних потоків.

Ключові слова: міжнародний туризм; виїзні туристичні потоки, туристичні вибуття, витрати на зарубіжний туризм, зарубіжна туристична активність.

Список використаних джерел

1.Александрова А.Ю. Международный туризм. – М.: Аспект-Пресс, 2002. – 470с.

Alexandrova A.Y. Mezhdunarodnyi turizm. – M.: Aspekt-Press, 2002. – 470S.

2.Єріна А.М. Статистичне моделювання та прогнозування. – К.: КНЕУ, 2001. – 170 с.

Erina A.M. Statistichne modelyuvannya ta prognozuvannya. – K.: KNEU, 2001. – 170 S.

3.Король О.Д., Скутар Т.Д. Міжнародний туризм: методика і матеріали статистичних досліджень. – Чернівці: Рута, 2008. – 64 с.

Korol O.D., Skutar T.D. Mizhnarodnyj turyzm: metodyka i materialy statystychnyx doslidzhen. – Chernivci: Ruta, 2008. – 64S.

4.Любіцева О.О. Ринок туристичних послуг. – К.: Альтерпрес, 2003. – 436с.

Lyubitseva O.O. Rynok turystychnyh posluh. – K.: Alterpres, 2003. – 436S.

5.Boniface B., Cooper C. Worldwide Destinations: The Geography of Travel and Tourism. – Elsevier Ltd. Fifth edition, 2009. – 644 p.

6.Tourism Flows Outbound - Germany. – Euromonitor International. 2012

7.Tourism Flows Outbound - UK. – Euromonitor International. 2012

8.http://data.worldbank.org – World Bank Open Data.

9.http://www.unwto.org – World Tourism Organization.


Останнє оновлення на Четвер, 16 травня 2019 16:37