English Ukrainian
v424 PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
Четвер, 21 березня 2019 16:34

Завантажити page white acrobat

https://doi.org/10.17721/2308-135X.2019.42.29-42

УДК 911.3

Смирнов Ігор Георгійович, доктор географічних наук, професор, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

Косарева Тетяна Вікторівна, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний універсисет імені Вадима Гетьмана, м. Київ, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

 ВІЙСЬКОВА ЛОГІСТИКА У ЯКОСТІ ТУРИСТИЧНОГО РЕСУРСУ: ПРИКЛАД ПЕРШОГО УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛОГІСТА ГЕТЬМАНА П. КОНАШЕВИЧА-САГАЙДАЧНОГО)

Мета: розкрити значення військової логістики у якості тууристичного ресурсу на прикладі постаті гетьмана України П. Конашевича-Сагайдачного, якого можна вважати першим українським військовим логістом.

Методика: полягає на аналізі та пояснені логістичних складників у діяльності гетьмана України П. Конашевича-Сагайдачного, зокрема під час військових суходольних операцій (Московський похід, Хотинська битва) та морських операцій козацького війська на Чорному морі.

Результати: розкрито логістичні аспекти суходільних та морських військових операцій українського козацтва під орудою гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного, що має такі зв’язки з туризмом: пам’ятник гетьману на Контрактовій площі у Києві, експонат «Меч Сагайдачного» музею королівського замку Вавель у Кракові (Польща), Хотинський замок.

Наукова новизна: вперше в українській туристичній та логістичній фаховій літературі охарактеризовано постать гетьмана України П. Конашевича-Сагайдачного, як першого українського логіста та розкрито напрямки використання в туризмі його військових суходільних та морських перемог, пов’язаних з популярними туристичними дестинаціями як в Україні (Київ, Хотин), так і закордоном – у Польщі (Краків).

Практична значимість: проявляється по відношенню як логістики, так і туризму, а в сумі – логістики туризму, зокрема в аспекті військово-історичного та військово-патріотичного туризму, а також по відношенню екскурсійного забезпечення туристичного перебування відвідувачів у таких популярних об’єктах, як: Хотинська фортеця (у зв’язку з Хотинською битвою, у якій приймав участь П. Конашевич-Сагайдачний і завдяки перемогам якого Польща, а також Україна були врятовані від османів), Контрактова площа у Києві (де знаходиться пам’ятник гетьману та неподалеку, у Братському монастирі – його могила), Королівський музей на Вавелі у Кракові, Польща, де знаходиться легендарна реліквія – «Меч Сагайдачного» (як його називають українці, або «Меч Владислава» (як його називають поляки).

Ключові слова: військова логістика, гетьман П.Сагайдачний, Московський похід, Хотинська битва, логістика суходольних військових операцій, логістика військових морських дій, меч королевича Владислава (гетьмана Сагайдачного).

Список використаних джерел:

1.Гуржій О.І. Воєнне мистецтво Сагайдачного (московський похід 1617 року і Хотинська війна 1620 року) / О.І.Гуржій, В.В.Корнієнко. – К.: Ін-т історії України НАН України, 2002. – 83 с.

2.Гуржій О.І. Воєнне мистецтво Сагайдачного / О.І.Гуржій, В.В.Корнієнко // Українська звитяга і мужність: Хрестоматія з військово-патріотичного виховання української молоді / Упор. Рудюк С.П. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – С.147-165.

3.Смирнов А. Казачья дипломатия / А.Смирнов // Загадки истории. - №5. – 2018. – С.3.

4.Подволоцкий А. Сагайдачный – гроза османов / А.Подволоцкий // Загадки истории.- №38. – 2015. – С.14-15.

5.Подволоцкий А. Меч Сагайдачного / А.Подволоцкий // Загадки истории. - №18. – 2017. – С.3.

6.Смирнов І.Г, Військова логістика, як туристичний ресурс: світовий та український досвід/І.Г.Смирнов // Можливості та розвиток сучасного туризму: світовий та національний досвід: монографія / колектив авторів; за заг.ред. проф. В.М.Зайцевої; Запорізький національний технічний університет. – Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2014. – С.50-68.


Останнє оновлення на Середа, 05 червня 2019 08:42